Ryska Aeroflot kommer få sin allra första leverans av Airbus A350 under 2020. I samband med detta lanseras en helt ny businessclass.
Ryska Aeroflot kommer att få sin första Airbus A350 under 2020. I samband med detta lanseras en helt ny Business Class.
Flygplanet hade sin första testflygning från fabriken i Toulouse denna vecka. Aeroflot har bokat ett 20:e tal A350, och har, liksom ett antal andra flygbolag runt om i världen, intresserat sig för det moderna, bränsleeffektiva flygplanet som erbjuder en behaglig resa, tack vare högre lufttryck och luftfuktighet ombord och lägre ljudnivå. I Business Class kan du koppla av och få en mer privat resa i Aeroflots sviter som kan stängas
Idag flyger Aeroflot från Stockholm Arlanda flygplats och ut i världen – ofta till ganska rimliga priser. Med den nya A350, kanske ännu fler kommer att göra just det.
Ta en titt på bilderna och filmen med Business Class, Premium Economy och Ekonomi från de nya flygplanen:
Business Class:
Premium Economy:
Economy class:
Vilka höga krav du ställer på en helt gratis sajt som står en fritt att inte besöka. Lite fånigt att det alltid gnälls på artiklarna och framsidan i övrigt – varför är de skyldiga oss någonting öht när vi har ett trevligt forum som erbjuds helt utan avgift för oss med personer som lägger ner sin tid ideellt för att moderera.
Om du tycker sajten ska läggas ner är ju enklast att man slutar besöka den helt enkelt, så slipper man bidra businessclass med annonspengar (om det nu finns annonser).
Trevlig måndag – hoppas resten av veckan får dig på bättre humör 😉
Hela tio dagar utan en enda ny artikel på första sidan. Hmm . . . kanske dags att lägga ner businessclass.se?